« Powrót do artykułów

Wizytówka internetowa czy większa strona WWW?

Wizytówka internetowa czy większa strona WWW?

Założenie własnej strony internetowej nie jest obecnie bardzo trudne i możemy zrobić to nawet samodzielnie. Musimy jednak przemyśleć, jaka powinna być to strona – czy lepiej zdecydować się na prostą wizytówkę on-line, czy też na bardziej rozbudowaną stronę...

Założenie własnej strony internetowej nie jest obecnie bardzo trudne i możemy zrobić to nawet samodzielnie. Musimy jednak przemyśleć, jaka powinna być to strona – czy lepiej zdecydować się na prostą wizytówkę on-line, czy też na bardziej rozbudowaną stronę WWW z systemem CMS?

Wybór nie jest prosty, ponieważ każda z powyżej zaprezentowanych opcji ma swoje plusy oraz minusy. Warto więc poznać szczegóły tego, czym jest wizytówka internetowa, a czym jest bardziej rozbudowana strona z systemem CMS. Dzięki temu będziemy mogli podjąć najbardziej korzystną dla firmy decyzję.

Wizytówka internetowa

Terminem wizytówki internetowej określamy prostą stronę WWW, która zawiera podstawowe informacje związane z prowadzoną działalnością. Są to między innymi informacje o historii firmy, jej ofercie, dane kontaktowe czy informacje o dojeździe. Wobec tego na stronie tego rodzaju możemy zawrzeć wszystkie najważniejsze i przydatne dla klientów informacje.

Wizytówkę internetową zamawiamy jako stronę gotową, dlatego po jej wykonaniu nie możemy dokonywać samodzielnie zmian w jej strukturze oraz treści. Może zrobić to jedynie osoba, która posiada wiedzę techniczną, czyli programista. Z drugiej strony wykonanie wizytówki internetowej jest niedrogie, dlatego to rozwiązanie dla osób, które nie chcą przeznaczać na ten cel większej sumy. Musimy jednak pamiętać, że w momencie chęci zmiany strony będziemy musieli za to także zapłacić.

Strona internetowa z CMS

Nasza druga opcja to wybranie strony internetowej bardziej rozbudowanej i wyposażonej w system CMS. Jest to skrót od Content Management System, co można przetłumaczyć jako system zarządzania treścią. Strona wyposażona w CMS posiada specjalny panel administracyjny, do którego dostęp mają upoważnione osoby. Z jego pomocą możemy dokonywać samodzielnie zmian na stronie – modyfikować treść, grafiki, dodawać nowe wpisy, na przykład do bloga firmowego.

Strona internetowa wyposażona w CMS to wybór dla tych przedsiębiorców, którzy chcą wprowadzać zmiany na stronie WWW – także we własnym zakresie. Nie potrzeba wtedy już asysty programisty. Z drugiej strony rozbudowana witryna z CMS będzie większym wydatkiem. Możemy jednak uzyskać z nią lepszy zwrot inwestycji. Ponadto taka strona będzie bardzo pomagała w pozycjonowaniu, czyli w wyniesieniu adresu strony WWW na jak najwyższą pozycję w wyszukiwarce internetowej.

Co wybrać?

Zatem każda z zaprezentowanych opcji ma swoje plusy i minusy, o czym powinniśmy pamiętać, gdy chcemy zdecydować się na własną stronę internetową. Zwykła wizytówka on-line będzie tańsza, ale za to nie będziemy mogli jej modyfikować samodzielnie, a zlecenie tego firmie będzie dodatkowym kosztem. Z kolei strona z CMS będzie początkowo kosztowała nas więcej, ale potem nie będzie wymagała kolejnych kosztów.

Gdy nie wiadomo co wybrać, warto pomyśleć o stronie z CMS. To przyszłościowy wybór, biorąc też pod uwagę fakt, że dzięki niej będziemy mogli efektywniej prowadzić promocję przez pozycjonowanie oraz założyć bloga firmowego, z którym także możemy jeszcze skuteczniej zainteresować potencjalnych klientów naszą ofertą.

« Powrót do artykułów