« Powrót do artykułów

Pożyczki hipoteczne dla nowych firm

Pożyczki hipoteczne dla nowych firm

Uzyskanie pożyczki dla nowej firmy nie musi być bardzo trudne. Zwykle jednak dotyczy to mniejszych sum. Gdy będziemy potrzebowali większego wsparcia finansowego, wtedy pojawia się problem, ponieważ bez stałych dochodów instytucja pożyczająca pieniądze nie....

Uzyskanie pożyczki dla nowej firmy nie musi być bardzo trudne. Zwykle jednak dotyczy to mniejszych sum. Gdy będziemy potrzebowali większego wsparcia finansowego, wtedy pojawia się problem, ponieważ bez stałych dochodów instytucja pożyczająca pieniądze nie będzie mogła obliczyć naszej zdolności kredytowej. Wówczas pojawia się jeszcze jedna opcja, a mianowicie pożyczki z zabezpieczeniem w postaci hipoteki.

Po pożyczki hipoteczne możemy udać się zarówno do firmy pożyczkowej działającej pozabankowo, jak i do banku. Pożyczki tego rodzaju, w przeciwieństwie do kredytów, różnią się swoim przeznaczeniem. Generalne pożyczkę hipoteczną możemy wykorzystać na dowolny cel, podczas gdy kredyt hipoteczny jest już produktem celowym i zdarza się, że pieniądze nie trafiają wtedy nawet do kredytobiorcy, ale bezpośrednio do dewelopera czy innego sprzedającego.

Wobec tego pożyczki hipoteczne możemy przeznaczyć na rozpoczęcie działalności gospodarczej, spłatę innych posiadanych zadłużeń, zbudowanie nieruchomości czy jej zakup, na zatowarowanie sklepu, wyposażenie miejsca pracy, a to tylko kilka propozycji.

Pożyczki hipoteczne – najlepsze dla nowych firm?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, pożyczki dla nowych firm nie zawsze są łatwe do uzyskania. Oferowane są on wprawdzie w kilku bankach oraz w firmach pożyczkowych, ale głównie na mniejsze sumy jako pożyczki na oświadczenie. Są bardzo wygodne, ponieważ nie musimy dostarczać praktycznie żadnych dokumentów, na przykład rejestracyjnych, bankowych, księgowych, a także nie musimy przedstawiać zabezpieczeń. Z drugiej jednak strony nie zawsze zapewniają one wystarczającą sumę na start.

Dlatego alternatywną propozycją są pożyczki hipoteczne dla nowych firm, które polegają na wykorzystaniu zabezpieczenia w postaci ustanowienia hipoteki na nieruchomości będącej w posiadaniu pożyczkobiorcy. Może być to dom jednorodzinny, mieszkanie, działka, lokal. Ustanowienie hipoteki na rzecz pożyczkodawcy oznacza, że jeżeli nie spłacimy naszego zobowiązania, nieruchomość przejdzie na jego własność. W związku z tym zawsze dobrze zastanówmy się, czy jest to dla nas korzystna opcja – ryzykujemy sporo.

Oczywiście, pożyczki hipoteczne dla nowych firm pozwalają wtedy na uzyskanie wyższej sumy. Jest ona najczęściej związana z wartością nieruchomości mającej być zabezpieczeniem. W zależności od tego otrzymamy od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych na start firmy. Czas spłaty tego rodzaju pożyczek wynosi zwykle od 2 do 10 lat.

Pożyczki bez zabezpieczeń w Aasa Dla Biznesu – sprawdź teraz!

Jeżeli potrzebujesz pożyczki na start dla swojej firmy, w Aasa Dla Biznesu przygotowaliśmy dla ciebie atrakcyjną propozycję – nasza pożyczka ratalna udzielana jest na kwotę do 10 000 złotych i na okres do 24 miesięcy. Nie wymagamy od naszych klientów żadnych zabezpieczeń, w tym hipoteki czy poręczeń. Także nie ma potrzeby dostarczania dokumentów bankowych, księgowych czy rejestracyjnych.

Zachęcamy do złożenia wniosku o pożyczkę dla firmy w Aasa Dla Biznesu – można zrobić to nawet teraz na naszej stronie!

« Powrót do artykułów