« Powrót do artykułów

Pożyczki dla firm bez sprawdzania w bazach

Pożyczki dla firm bez sprawdzania w bazach

W celu uzyskania pożyczki musimy spełnić określone wymagania pożyczkodawcy. Jednym z najczęstszych jest brak negatywnych wpisów w bazach dłużników. Nie oznacza to jednak, że do dyspozycji nie mamy pożyczek bez sprawdzania w bazach. Co warto wiedzieć na ich...

W celu uzyskania pożyczki musimy spełnić określone wymagania pożyczkodawcy. Jednym z najczęstszych jest brak negatywnych wpisów w bazach dłużników. Nie oznacza to jednak, że do dyspozycji nie mamy pożyczek bez sprawdzania w bazach. Co warto wiedzieć na ich temat?

Banki w sposób bardziej restrykcyjny podchodzą do kwestii sprawdzania klienta przed udzieleniem pożyczki. Bardziej liberalne pod tym względem są pozabankowe firmy pożyczkowe. To właśnie w nich możemy znaleźć oferty bez sprawdzania w bazach. Zanim jednak zdecydujemy się na nie, powinniśmy dobrze zapoznać się z ich szczegółami. W przeciwnym przypadku możemy sporo przepłacić.

Bazy takie jak biura informacji gospodarczej lub kredytowej gromadzą, przechowują oraz udostępniają dane dotyczące osób i firm oraz ich rzetelności finansowej. Z baz tych korzystają wszystkie banki, a także większość firm pozabankowych w celu sprawdzenia klienta przed przygotowaniem decyzji o udzieleniu pożyczki.

Bazy najczęściej wykorzystywane przy sprawdzaniu klientów:

ERIF Biuro Informacji Gospodarczej

Krajowy Rejestr Długów BIG (KRD)

BIG InfoMonitor

BIK – Biuro Informacji Kredytowej

Również działają inne bazy gromadzące informacje dotyczące osób korzystających z pożyczek i innych produktów, ale powyższe sprawdzane są przez firmy pożyczkowe oraz przez banki najczęściej. Warto przy tym wskazać, że bazy te są niezależne od siebie – nie wymieniają one danych pomiędzy sobą.

Na czym polega pożyczka bez sprawdzania w bazach?

Jak nietrudno się domyślić, pożyczki tego rodzaju są udzielane bez kontrolowania informacji w bazach dłużników. Oznacza to, że na pożyczkę może liczyć także ta osoba czy firma, która miała lub ma zaległości finansowe, na przykład względem banków, firm pożyczkowych, operatorów telefonii komórkowej. Takie zaległości są świadectwem, że osoba ta nie jest w pełni rzetelna i sumienna w spłacaniu swoich zobowiązań. To powoduje, że udzielenie jej kolejnej pożyczki jest bardzo ryzykowne.

Aby zminimalizować swoje ryzyko, firmy oferujące pożyczki dla firm bez baz, stosują znacznie wyższe opłaty nakładane na klienta. To nie tylko oprocentowanie, ale również prowizja, opłaty przygotowawcze, opłaty za rozpatrzenie wniosku i inne opłaty, które powodują, że za pożyczkę bez sprawdzania w bazach zapłacimy niemało.

W związku z tym osoba, która nie ma żadnych zadłużeń i nie miała ich w przeszłości, nie powinna korzystać z takich pożyczek – o wiele tańsze znajdzie w innych firmach pożyczkowych, które sprawdzają swoich klientów w bazach.

Czy w Aasa Dla Biznesu sprawdzamy bazy?

W Aasa Dla Biznesu oferujemy naszym klientom szybkie pożyczki pozabankowe udzielane przez internet. Nasze pożyczki ratalne pozwalają na zaciągnięcie sumy od 1 000 do 10 000 złotych na okres aż do 24 miesięcy.

Od klientów nie wymagamy dokumentów rejestracyjnych, bankowych i księgowych, zabezpieczeń i poręczeń, ale jednym z naszych głównych warunków jest brak negatywnej historii kredytowania w bazach BIG – ERIF, KRD oraz InfoMonitor. Dodatkowe informacje o naszej pożyczce można znaleźć na stronie. Zapraszamy!

« Powrót do artykułów