« Powrót do artykułów

Pożyczka dla przedsiębiorców na start – jak się o nią ubiegać?

Pożyczka dla przedsiębiorców na start – jak się o nią ubiegać?

Potrzeby firmy możemy finansować z oszczędności, ale wtedy, gdy są one niewystarczające, najlepszym rozwiązaniem są pożyczki dla przedsiębiorców. Aktualnie są one skierowane również do nowych firm, które dopiero rozpoczęły swoją działalność. W jaki sposób....

Założenie firmy najczęściej związane jest z koniecznością wykonania szeregu zakupów – wyposażenie stanowiska pracy, zakupienie materiałów, towarów, wynajęcie przestrzeni, gdy jest ona potrzebna – to tylko niektóre z nich. pożyczka na start to w związku z tym bardzo pomocna oferta. Jednak nie wszędzie będziemy mogli z niej skorzystać.

Co nowym przedsiębiorcom oferują banki?

Po pożyczkę dla nowej firmy możemy udać się do wybranych banków. Kwota, jaką możemy otrzymać już od pierwszego dnia działalności, wynosi zwykle od 10 000 do 30 000 złotych. Gdy będziemy chcieli zdecydować się na pożyczkę opiewającą na wyższą sumę, będziemy musieli przygotować zabezpieczenie – może być to hipoteka, weksel in blanco, poręczenie, co czyni pożyczkę bardziej ryzykowną.

Żeby móc uzyskać bankową pożyczkę na start firmy, musimy spełnić określone wymagania. Banki wymagają od klientów dokumentów pozwalających na ocenę sytuacji ekonomiczno-finansowej, ponadto konieczne może być przekazanie dokumentów rejestracyjnych firmy. Oczywiście, potencjalny pożyczkobiorca sprawdzany jest też w bazach dłużników. Gdy spełnimy wymogi, będziemy mogli otrzymać pieniądze w wysokości odpowiadającej naszej zdolności kredytowej. Gdy nie będzie ona zbyt wysoka, nie uzyskamy także dużej pożyczki.

Pożyczka na start w firmie pożyczkowej

Alternatywną propozycją jest pożyczka dla przedsiębiorców na start w firmie pożyczkowej. Wielu przedsiębiorców obawia się, że jest ona związana z ryzykiem, ale w rzeczywistości możemy zaciągnąć pożyczkę tak samo bezpiecznie jak w banku. Naturalnie, warunkiem jest wybranie dobrej firmy pożyczkowej, która ma pozytywne opinie od swoich klientów.

W firmach pożyczkowych pożyczkę na start możemy dostać najczęściej na bardziej dogodnych warunkach niż w bankach – przede wszystkim nie musimy dostarczać tak wielu dokumentów, więc możliwe jest uzyskanie pożyczki praktycznie tylko na dowód. Poza tym także możemy pożyczać wyższe sumy. Najlepiej poszukiwać pożyczek ratalnych, ponieważ dzięki nim możemy pożyczyć najwięcej, a potem łatwo oddać zadłużenie, które będzie rozłożone na niewysokie raty.

Pożyczkę możesz otrzymać także przez internet!

Gdy zależy ci na wygodzie, pożyczka dla przedsiębiorców na start dostępna jest także on-line. Wobec tego nie trzeba wtedy wychodzić nawet ze swojego biura albo z domu, aby wypełnić wniosek oraz otrzymać pieniądze.

Z takiej pożyczki można skorzystać również w Aasa Dla Biznesu. Dla naszych klientów biznesowych przyszykowaliśmy szybką i bezpieczną pożyczkę on-line dostępną już od pierwszego dnia prowadzonej działalności. Pożyczamy do 10 000 złotych na okres do 24 miesięcy – nasza pożyczka ratalna jest dostępna bez potrzeby prezentacji dokumentów, zabezpieczeń oraz poręczeń. Zapraszamy!

« Powrót do artykułów