« Powrót do artykułów

Pożyczka dla firm z Unii Europejskiej – kto może na nią liczyć?

Pożyczka dla firm z Unii Europejskiej – kto może na nią liczyć?

Przedsiębiorcy znajdują się w czołówce największych beneficjentów funduszy unijnych. W najbliższych latach dla biznesu przygotowano ponad 20 miliardów euro. Wobec tego wiele firm interesuje się korzystaniem z pomocy Unii Europejskiej. Kto może na nią liczy...

Za sprawą funduszy unijnych Polska rozwija się coraz lepiej. Powstało wiele nowych inwestycji, przeprowadzono wiele przedsięwzięć. Z pewnością każdy z nas już z nimi się zetknął. Z takiej formy pomocy mogą korzystać również przedsiębiorcy. Aby jednak otrzymać pieniądze, konieczne jest spełnienie określonych wymogów.

Na najszerszą gamę pomocy mogą liczyć przede wszystkim mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Mogą one korzystać z Programów Regionalnych realizowanych przez poszczególne województwa, a także z programów ogólnopolskich. To duża szansa dla firm, które dzięki wsparciu mogą rozwijać się jeszcze lepiej.

Dotacja czy kredyt?

Pomoc z Unii Europejskiej dla przedsiębiorców oferowana jest w dwóch formach – jako dotacje oraz wsparcie pozadotacyjne, czyli pożyczki oraz kredyty, które udzielane są przez banki, fundusze pożyczkowe oraz fundusze poręczeniowe. Cechują się one preferencyjnymi warunkami w zestawieniu z komercyjnymi ofertami banków. Przede wszystkim mają niższe oprocentowanie, a ze wsparcia będą mogły skorzystać także firmy o mniejszej zdolności kredytowej.

W ramach pomocy możemy uzyskać kredyty na kwotę nawet do 600 000 złotych oraz na okres do 10 lat. Oprocentowanie rozpoczyna się już od 1%, natomiast prowizja to maksymalnie 3%. Pieniądze mogą być wykorzystane zarówno na inwestycje, jak i na cele obrotowe. Do wyboru są różne formy zabezpieczeń, także z możliwością wykorzystania środków zakupionych z realizowanej inwestycji.

Kto może liczyć na wsparcie w ramach funduszy unijnych?

Generalnie pożyczka dla firm z Unii Europejskiej nie jest dostępna dla każdego zainteresowanego – konieczne jest spełnienie specjalnych wymogów. Ponadto Unia nie wspiera każdego typu działalności. Największą szansę na uzyskanie pomocy mają firmy wdrażające innowacje oraz chcące zainwestować w prowadzenie prac badawczych. Pomoc przeznaczona jest też dla firm chcących przeprowadzić informatyzację, wprowadzających energooszczędne rozwiązania ekologiczne, przy planowaniu działalności za granicą.

Dokładne informacje o Funduszach Europejskich dla firm można znaleźć na stronie internetowej poświęconej tematowi, a także w biurach regionalnych.

Co zamiast pożyczki z Unii Europejskiej?

Jeżeli jednak nie masz szans na uzyskanie pożyczki w ramach Funduszy Unijnych lub po prostu nie możesz na nią czekać, wybierz naszą ofertę w Aasa Dla Biznesu – przygotowaliśmy szybką i wygodną pożyczkę ratalną w kwocie od 1 000 do 10 000 złotych, którą można uzyskać nawet na 24 miesiące.

To pożyczka niewymagająca żadnych zabezpieczeń i poręczeń, dostarczania dokumentów bankowych, księgowych i rejestracyjnych. Wniosek o nią możesz złożyć nawet w tym momencie na naszej stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!

« Powrót do artykułów